Okna PVC Awilux

Produkcja okna z aluminium w AWILUX bazuje na profilach marki Schüco oraz Aliplast.


Nowoczesne projekty coraz częściej uwzględniają okna wykonane z aluminium.
Analizując najnowsze projekty domów mieszkalnych, nie trudno zauważyć, iż coraz większą popularnością cieszą się tarasy, a wraz z nimi duże drzwi przesuwne i składane. To właśnie trend dużych przeszkleń sprawia, iż większa wytrzymałość aluminium jest elementem niezbędnym przy coraz większej liczbie projektów.

OKNA ALU
OFERTA AWILUX

Okna i drzwi przesuwne wykonane z aluminium to bez wątpienia produkty klasy premium. Doskonałe parametry techniczne, zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz niezwykle atrakcyjny wygląd sprawiają, że okna ALU stanowią coraz częstszy wybór inwestorów.

Te nowoczesne profile są gwarancją energooszczędności oraz dają szerokie pole działań konstrukcyjnych. Aluminiowa stolarka otworowa wyróżnia się niezwykła lekkością, trwałością oraz odpornością na korozję. Walory estetyczne i łatwość konserwacji sprawiają, że okna aluminiowe zwracają szczególną uwagę architektów i inwestorów. Ponadto w niepamięć odchodzi mit, że okna aluminiowe są zimne i nadają się tylko do wnętrz nowoczesnych.

Technologia produkcyjna Schüco to gwarancja starannie wykonanych okien aluminiowych. Producent Awilux przestrzega najbardziej restrykcyjnych norm technicznych, dostaraczając produkty pozytywnie wyróżniające się na tle konkurencji. Warto pamiętać, że sukces firmy to nie tylko rezultat wdrożenia solidnej, niemieckiej technologii, ale także doświadczonego personelu, który posiada bogatą wiedzę na temat okien ALU.

SYSTEM
AWS 90.SI+

Aluminiowe okna Schüco AWS 90.SI+ odpowiadają nie tylko na oczekiwania w zakresie maksymalnej izolacyjności cieplnej, lecz także spełniają najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku przy głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 90 mm  Okno aluminiowe Schüco AWS 90.SI+ (Super Insulation +) to pierwszy aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania budownictwa pasywnego. Przy zastosowaniu pakietu trzyszybowego o współczynniku Ug= 0,5 W/m2K oraz ramek dystansowych z tworzywa sztucznego, całe okno osiąga standard pasywny na poziomie Uw= 0,77 W/m2K.

Doskonałe parametry przy niewielkiej szerokości zewnętrznej profili od 117 mm osiągnięto dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu uszczelnienia środkowego oraz optymalizacji strefy izolacyjnej z piankowymi przekładkami. System wyposażony w dedykowane ukryte okucia Schüco pozwala na wykonywanie skrzydeł o ciężarze nawet do 160 kg. Możliwość zamontowania rozwiązań spełniających kryteria ochrony antywłamaniowej w klasie RC3.

Okna dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej RAL, kolorach anodowanych, drewnopodobnych, jak i lakierach strukturalnych.

SYSTEM
AWS 75.SI+

Okna aluminiowe Schüco AWS 75.SI+ (Super Insulation) ustanawiają nowy standard izolacyjności cieplnej – bez uszczerbku dla wygody i wzornictwa. Wąskie profile zapewniają optymalną transparentność i optymalny dostęp naturalnego światła do pomieszczeń mieszkalnych i przeznaczonych do pracy. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego wynosi Uw=0,88 W/m²K, przy zastosowaniu pakietu szybowego Ug=0,5 i ciepłej ramki międzyszybowej.

System wyposażony w dedykowane ukryte okucia Schüco pozwala na wykonywanie skrzydeł o ciężarze nawet do 160 kg. Możliwość zamontowania rozwiązań spełniających kryteria ochrony antywłamaniowej w klasie RC3. Okna dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej RAL, kolorach anodowanych, drewnopodobnych, jak i lakierach strukturalnych.

Aliplast Star

To nowoczesny, trójkomorowy system okienno-drzwiowy o bardzo dobrych parametrach cieplnych, spełniający wymogi budownictwa pasywnego. System jest połączeniem optymalnej stabilności, wysokiego poziomu izolacyjności termicznej i akustycznej oraz elegancji. System jest szczególnie rekomendowany do budynków niskoenergetycznych i poddawanych termomodernizacji, podnosząc komfort cieplny również w standardowych obiektach. Zastosowana przekładka termiczna o głębokości 45 mm, wykonana z solidnych i sprawdzonych materiałów, stanowi niezawodną barierę ciepłochronną.

Okno zbudowane na systemie STAR 90 posiada innowacyjny system odprowadzenia wody deszczowej. Wszystkie elementy zaślepiające otwory odwodnieniowe są niewidoczne, co jednocześnie wpływa na nieskazitelny design i harmonijny wygląd okna. W oknach można zamontować zawiasy ukryte do skrzydła o wadze do 150 kg. Okna dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej RAL, lakierach strukturalnych, drewnopodobnych, anodowanych. Istnieje również możliwość zamówienia okien dwukolorowych (bikolor).

Aliplast Imperial

To trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania okien, drzwi oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem włókna szklanego, znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną komory zewnętrznej i wewnętrznej profili. Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. System pozwala na projektowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w wielu wariantach.

Okna dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej RAL, lakierach strukturalnych, drewnopodobnych, anodowanych. Istnieje również możliwość zamówienia okien dwukolorowych (bikolor). System przeznaczony jest do konstruowania drzwi zewnętrznych, okien oraz witryn. Zaletą okien na systemie Imperial jest możliwość optymalnego doboru skrzydła do gabarytów okna. System oferuje kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł.

Aliplast Genesis

Dostępny w ofercie Awilux system Genesis 75 to trójkomorowy system okienny przeznaczony do konstruowania okien o podwyższonej izolacyjności termicznej. System Genesis, spełniając rygorystyczne wymagania, które wejdą w życie w 2021 roku, już teraz idealnie sprawdzi się w domach energooszczędnych oraz pasywnych. W ramach profilu zastosowano nowoczesne materiały izolacyjne, a obok klasycznej okiennej uszczelki centralnej, zaprojektowano dodatkową uszczelkę termiczną. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano bardzo wysoką szczelność okien (infiltracja powietrza, wodoszczelność) oraz nowatorski wygląd i estetykę.

System okienny Genesis 75 ustanawia nowy standard izolacyjności okien, przy zachowaniu najwyższej ergonomii użytkowania oraz nowoczesnej estetyki profili. Okna dostępne są w szerokiej kolorystyce palety RAL, kolorów drewnopodobnych, anodowanych czy strukturalnych. Podstawą systemu Genesis 75 są kształtowniki ram o głębokości 75 mm, na bazie których można konstruować różne typy okien (nieotwierane, rozwierne, rozwierno – uchylne, uchylno – przesuwne PSK) oraz zewnętrzne drzwi i witryny. System przeznaczony jest do projektowania konstrukcji okiennych do budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych.

Poproś o kontakt!

Zostaw swoje dane – oddzwonimy do Ciebie.

BIURO SŁUPSK

BIURO KOSZALIN

GODZINY PRACY

9:00-17:00, sobota 9:00-13:00