Żaluzje fasadowe

Jedne z najnowocześniejszych typów osłon okien, witryn i fasad.

Żaluzje okienne zewnętrzne idealnie nadają się do stosowania na dużych oknach, chroniąc przed spojrzeniami przechodniów.

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) nie tylko zapewniają prywatność. Istotnie wpływają na codzienny komfort, obniżając poziom hałasu w budynku. Nowoczesne żaluzje zewnętrzne to też doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, deszcz czy wiatr. Poprawiają izolację termiczną budynku – latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń, a zimą ułatwiają zatrzymanie ciepła wewnątrz. Oprócz tego wiele z nich to żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe, o konstrukcji znacznie poprawiającej bezpieczeństwo.

Dopasowanie

Żaluzje zewnętrzne do okien muszą być idealnie dopasowane do miejsca, w którym mają być zamontowane. Dzięki temu nie tylko będą doskonale wyglądać, ale i pozwolą na wykorzystanie pełni ich zalet. Staranne dopasowanie ich do budynku sprawi także, że będą dobrze spełniać swoją funkcję dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniami. Dlatego stworzyliśmy możliwość zamówienia żaluzji zewnętrznych na wymiar, dokładnie dobranych do Twoich potrzeb.

Co więcej, możesz u nas zamówić zarówno pojedyncze produkty, jak i całą potrzebną stolarkę. Rozwiązanie to ma szereg zalet. Okna to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Nie tylko zapewniają odpowiednią ilość światła i mają istotny wpływ na estetykę, stanowiąc wizytówkę domu. Poprawiają też akustykę pomieszczeń, chronią je przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniają bezpieczeństwo oraz prywatność.

Montaż żaluzji zewnętrznych okiennych to prosty sposób na to, aby poprawić każdy z tych parametrów, dodatkowo nadając elewacji efektowny, nowoczesny wygląd.

Funkcjonalność i komfort

Ruchome żaluzje zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie, które pomaga utrzymać w domu komfort termiczny, nie zwiększając przy tym wydatków na ogrzewanie lub klimatyzację. Są przy tym wyjątkowo skuteczne; dodatkowo automatyczne żaluzje zewnętrzne mogą być sterowane zdalnie, stanowiąc bardzo wygodne rozwiązanie.

W przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. W takim przypadku zastosowanie żaluzji chroni przed nadmiernym światłem, a także daje poczucie prywatności.

Warto zwrócić uwagę, że żaluzje zapewniają skuteczną osłonę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku do 10°C.

ZESTAW MOCOWANIA ŻALUZJI – Komplet uchwytów górnych na których montowana jest cała konstrukcja żaluzji. W zależności od typu dodatkowo wyposażone w przedłużki do montażu osłon.

NAPĘD ELEKTRYCZNY – Przenosi moment obrotowy na łożyska nawijające taśmę odpowiedzialną za podnoszenie i opuszczanie oraz steruje kątem nachylenia lameli. Silniki mogą być sterowane przewodowo lub radiowo.

RYNNA GÓRNA – W niej umieszczony jest układ napędowy składający się z napędu elektrycznego i łożysk nawijających.

OSŁONA MASKUJĄCA – W zależności od typu żaluzji i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na jeden z wybranych kolorów RAL.

PASMANTERIA – Zespół taśm tekstylnych i drabinek zapewniający odpowiednie rozmieszczenie lameli oraz wywołujący odpowiedni ruch żaluzji. W zależności od kształtu lameli występuje w kolorze czarnym lub szarym.

PROWADZENIE BOCZNE – Wykonane z aluminium i wyposażone w uszczelki PVC zapewniające odpowiedni poślizg oraz prowadzenie lamel. W zależności od typu żaluzji montowane na uchwytach odstawiających od podłoża lub pełnych montowanych do stolarki. Dostępne w kolorach RAL.

LAMELE – Wykonane z aluminium i pokryte lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. W zależności od systemu posiadają przekrój w kształcie litery C lub Z (C80 i Z90). Dostępne w 8 kolorach.

Typy żaluzji fasadowych

Kluczowym elementem produktu są lamele. Lamele to inaczej aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji.

Występują w dwóch szerokościach:

  • C80 lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)
  • Z90 lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Żaluzje pozwalają swobodnie regulować dostęp światła i ciepła do wnętrz. Można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli. Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

Dzięki temu możesz nie tylko dobrać idealne kolory żaluzji zewnętrznych do Twojego projektu. To także możliwość łatwego ich dopasowania do stylistyki pozostałych elementów stolarki okiennej i drzwiowej. Szeroki wybór kolorów sprawia, że żaluzje fasadowe będą nie tylko chronić, ale i zdobić Twój dom.

Ochrona przed hałasem i odporność na warunki pogodowe

Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic.

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne wyciszające mają wyjątkową konstrukcję, która skutecznie redukuje dochodzące do wnętrza dźwięki. Dodatkowo budowa prowadnic sprawia, że pracują one wyjątkowo cicho, dodatkowo wyciszając i podnosząc trwałość żaluzji. To wszystko pozwala zmniejszyć poziom hałasu nawet o kilkanaście decybeli.

Wysoka klasa powłok lakierniczych

Lamele żaluzji pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL.

Daje to bardzo szerokie możliwości w dziedzinie dopasowania ich do każdego budynku. Dodatkowo dzięki pokryciu trwałymi powłokami lakierniczymi zachowają one doskonały wygląd na długo. To sprawia, że żaluzje KRISPOL są doskonałą inwestycją na lata.

Poproś o kontakt!

Zostaw swoje dane – oddzwonimy do Ciebie.

BIURO SŁUPSK

59 842 96 33

BIURO KOSZALIN

787 870 999

GODZINY PRACY

9:00-17:00, sobota 9:00-13:00